Piekarnik do zabudowy

Podobnie jak wpuszczana w blat płyta grzewcza, również zabudowany, zintegrowany z meblami kuchennymi piekarnik jest bardzo estetycznym i eleganckim rozwiązaniem, charakterystycznym zwłaszcza dla nowoczesnych kuchni w minimalistycznym stylu. Kuchnia z piekarnikiem i innymi sprzętami ukrytymi w szafkach zyskuje na przestronności, a kompozycyjna jednolitość nadaje jej współczesnego charakteru. Na rynku możemy również znaleźć przystosowane do zabudowy piekarniki w stylu retro.

Ale piekarnik do zabudowy to nie tylko estetyka – w tym przypadku równie istotna jest funkcjonalność takiego rozwiązania. Urządzenie możemy umieścić na dowolnej wysokości dostosowanej do naszych warunków fizycznych i potrzeb. Docenią to zwłaszcza osoby starsze, mające problemy z kręgosłupem, nie mogące się schylać, a także rodzice małych dzieci, które nie dosięgną do umieszczonego wyżej piekarnika.

Dodatkową zaletą urządzeń zintegrowanych z meblami kuchennymi jest wyjątkowa łatwość utrzymania ich w czystości, nieporównywalna z pełnymi szczelin urządzeniami wolnostojącymi. Dodatkowo mycie piekarnika ułatwia umieszczenie go na wysokości.

Kupując piekarnik do zabudowy, należy zwrócić uwagę na to, by był zaopatrzony w specjalną chłodząca obudowę izolującą, chroniącą bezpośrednio przylegające do niego meble przed uszkodzeniami w wyniku nadmiernego nagrzania.